دکتر شهزاد شریف زاده / بیماری و مشکلات زنان / بهترین متخصص زنان در اصفهان
مدت زمان مطالعه ۳۶ دقیقه

بهترین متخصص زنان در اصفهان

امروزه با توجه به پیشرفت و گسترش دانش بشری در زمینه های مختلف پزشکی و مراقبت هایی که در حوزه سلامت جسم و روان اتفاق افتاده است،  افراد بسیاری در پی آن هستند که کوچکترین مشکل و اختلال خود را با پزشکان متخصص درمیان گذارند تا به طور دقیق و علمی به حل و رفع مشکل بپردازند. در روزگار قدیم چنین اتفاقی بسیار کم اتفاق می افتاد و یا حتی بیماری ها و مشکلات ممکن بود به مرگ بینجامد ولی این شرایط مهیا نبود که که به پزشکی رجوع کنند. امروزه یکی از حوزه هایی در پزشکی که بسیار مراجعینی به آن سر می زنند و برای انجام توصیه های پزشکان کاملا پیروانه عمل می کنند، حوزه زنان و زایمان و متخصصین زنان است. در کنار پیشرفت های علمی و نیز تغییر سبک زندگی نیز باعث شده نگاه اشخاص به این مطب ها و کلینیک ها نگاهی مثبت داشته باشد و آن ها را یاری دهنده ای بدانند که حتما باید از آنها کمک گرفت. در کنار تمام توصیه هایمان در زمینه پزشکی ( شاخه های مختلف درمانی و ترمیمی و زیبایی)، توصیه ای که همواره به عزیزان داریم و داشته ایم و در آینده نیز هزاران بار تکرار خواهیم کرد، زیرا که نکته ای است که ابدا گذشتنی نیست، این امر مهم است که بانوان گرامی پیش از هر اقدامی باید در جهت یافتن پزشکی کارآزموده و متبحر و باسواد بر آیند. انتخاب دکتر خوب مرحله اول و اساسی درمان خوب و موفقیت آمیز است. متاسفانه افراد به پزشک مراجعه کرده و توصیه های وی را مو به مو و با  دقت فراوان عملی می کنند و ممکن است هزینه بالایی را صرف دارو یا ویزیت پرداخت کنند ولی به این نکته واقف نیستند که آیا پزشکی که برگزیدند تجربه و دانش لازم را در زمینه مورد نظر دارد یا خیر؟

متخصص زنان و زایمان کیست؟

متخصص زنان، فردی است که در زمینه بیماری ها و مشکلاتی که ممکن است برای اندام جنسی یا آلت تناسلی بانوان رخ دهد آموزش دیده و مطالعاتی عمیق در سطوح مختلف دانشگاهی ( لیسانس، ارشد، دکتری) داشته است.

متخصصین زنان در زمینه های مختلف به زنان کمک می کنند برای مثال در زمینه عفونت هایی که ممکن است در ناحیه آلت تناسلی و یا رحم ایجاد شود، یا مشکلاتی که در روند پیش از بارداری، طول دوره  بارداری، و پس از زایمان ممکن  است ایجاد شود یاری می کنند. به جهت انکه خانم ها با نگاهی درست و بدون نگرانی این دوره بیماری را طی کرده تا بتواننند در جهت رفع آن موفق باشند. مراجعه و یاری گرفتن از پزشکان زنان امری است ضروری و طبیعی که زنان امروزه تقریبا از یک سنی به بعد به طور مرتب و منظم حداقل در سال یکبار به وی مراجعه کرده و احیانا اگر مشکلاتی داشته باشند را با وی در میان می گذارند. لازم به ذکر است که حتی اگر شما جز و کسانی هسیتد که با مشکل جدی روبرو نیستید باز هم لازم می نماید که به یک چکاپ بروید تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

حوزه هایی که متخصصین زنان می توانند بیماران و مبتلایان را یاری کنند:

 1. بارداری ای که به روش خارج از رحم انجام می شود.
 2. زمانی که در بارداری فشار خون بالا می رود علامتی است که مسمومیت بارداری اتفاق افتاده است.
 3. اگر رحم دچار پاره شدگی شده باشد.
 4. عفونت ها ی نگران کننده ای که ممکن است در بانوان اتفاق بیفتد.
 5. عفونت هایی که در اثر روابط جنسی رخ می دهند.
 6. زمانی که شخصی بر ادرار و مدفوع اش کنترلی ندارد.
 7. بیماری هایی که در آلت تناسلی اتفاق می افتد ولی زیاد نگران کننده نیستند و به راحتی قابل درمانند.
 8. جراحی های زیبایی واژن
 9. خونریزی در نواحی رحمی که به طور غیر معمول و غیر طبیعی اتفاق می افتد.
 10. وقتی بند ناف جنین در حین زایمان دچار مشکل شده باشد.
 11. سرطان هایی که در نواحی آلت تناسلی و سینه برای بانوان امکان بروز و ظهور دارند.

یکی از خدمات دکتر شهرزاد شریف زاده در زمینه جراحی زیبایی واژن که امروزه در بین خانم ها به علت سهولت و راحتی جراحی بسیار محبوب گشته است، لابیاپلاستی با لیزرمونالیزا می باشد.

مهارت ها و کارهایی که یک متخصص زنان در آن ها تبحر دارد:

متخصص-زنان-خوب-در-اصفهان
 1. دکتر زنان خوب باید بتواند در مرحله اولیه تشخیص درستی از بیماری مراجعه کننده داشته باشد.
 2. در صورتی که تشخیص به درستی انجام شد بنا به بیماری ای که وجود دارد باید روشی که برای درمان انتخاب می شود نیز درست تشخیص داده شود. اینکه کدام روش می تواند راهی موثر تر برای درمان باشد نیز مهم است.
 3. روش هایی که برای درمان وجود دارد متعدند و برای هر نوع از مشکلات مختلف استفاده می شود که متخصصین باید در انجام انواع روش ها مهارت داشته باشند.

انواع روش ها برای تشخیص بیماری بیماران: کولپوسکوپی، نمونه آندومتر، هیستروسکوپی، لاپاراسکوپی و سونوگرافی.

بر اساس آنچه گفته شد احتمالا به عمق حساسیت و اهمیت درمان هایی که باید در حوزه زنان از سوی متخصصین انجام شود پی برده اید. بیماری هایی که در ناحیه تناسلی ایجاد می شود بسیار حساس بوده و حتما باید از همان ابتدا به دست کسانی سپرده شود که بتوانند در کوتاه ترین زمان با بهترین روش ها آن را درمان کرده و از وخامت اوضاع بکاهند. از آن جهت که بیماری هایی که در ناحیه تناسلی ایجاد می شود مستقیما بر روابط جنسی با همسران و نیز در پروسه فرزند دار شدن نیز تاثیرگذار است، پس می توان گفت ابدا موضوع پیش پا افتاده ای نیست و سلامت شما در آینده شما بسیار تاثیر گذار است. در این زمینه بهترین متخصصین زنان وجود دارند که می توانیم بدون دغدغه از راهنمایی های این متخصصین استفاده کنیم. بسیارند کسانی که به جهت عدم انتخاب درست  پزشک معالج خویش دچار اشتباهی بزرگ شده اند و روند درمانی خود را بسیار طولانی کرده اند و این صرفا به جهت آن بوده است که پزشک تخصص لازم و یا تجربه لازم را برای درمان و تشخیص نداشته است. متاسفانه روزانه بدلیل وجود پزشکانی که در این زمینه تخصص لازم را ندارند، فجایعی رخ می دهد که گاهی جبران شان بسی مشکل است.

چرا باید به جراح و متخصص زنان مراجعه کنیم؟

متخصصین زنان می توانند به رفع انواع مشکلاتی که در ناحیه تناسلی بانوان رخ می دهد، بپردازند و آن ها را درمان کنند. آن ها برای انجام این کار نیاز به تخصص در این زمینه دارند. به طور کلی دلایلی که باعث می شود بانوان به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند، به شرح ذیل می باشد:

 • مشکلات مربوط به دوران قاعدگی
 • اختلالات رحمی
 • بیماری های واژینال
 • جراحی های واژینال
 • اقدام به بارداری
 • مراقبت های حین بارداری
 • چکاپ دوره ای
 • درمان انواع سرطان های زنانه
 • درمان ناباروری
 • جراحی های زیبایی واژن
 • یائسگی
 • زایمان

مراقبت های قبل و حین بارداری و مراجعه به متخصص زنان

مراقبت های قبل از بارداری

زمانی که زوجین تصمیم به بارداری می گیرند، باید حدود سه ماه قبل از اقدام به بارداری به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند تا اقداماتی نظیر معاینه، آزمایش پاپ اسمیر و سایر تست های لازم برای آن ها انجام شود. قبل از بارداری واکسن هایی که لازم است باید تحت نظر پزشک تزریق شود و سه ماه قبل از بارداری خوردن اسید فولیک آغاز می شود. آن دسته از زوجین که ازدواج فامیلی داشته اند یا از لحاظ ژنتیکی در فامیل خود دارای مشکل هستند، حتما باید بررسی شوند و مشاوره ژنتیک را انجام دهند. با این کار از به دنیا آمدن نوزادانی که نقص ژنتیکی دارند جلوگیری بعمل می آید.

مراقبت های حین بارداری

با اقدام به بارداری مسائل جدیدی در زندگی زوجین مطرح می شود. اینکه قبل از بارداری چه مراقبت هایی لازم است، چه کارهایی باید انجام داد و از چه اقداماتی باید پرهیز نمود. در دوران بارداری مادر نیاز به مراقبت های خاصی دارد تا سلامت خود و جنین در طول بارداری تامین شود. در طول بارداری نیز با توجه به وضعیت جنین در رحم مادر و نیز شرایط مادر، بهترین شیوه زایمان مشخص می شود. ممکن است مادر شرایط زایمان طبیعی را نداشته باشد و زایمان سزارین برای او اجباری باشد، اما چنانچه تحت نظر پزشک نباشد، متوجه این موضوع نخواهد شد و حین زایمان، هم خود و هم جنین را در معرض خطر قرار می دهد.

نکات مهم مربوط به انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان

 • قبل از مراجعه به پزشک می توانید پرسش های خود را آماده کنید تا ابهامات ایجاد شده در ذهن شما رفع گردد.
 • در مورد هزینه ویزیت متخصص زنان و زایمان می توانید در مورد نوع شرکت بیمه طرف قرارداد پزشک خود سوال کنید تا در صورت پرداخت آن توسط شرکت بیمه از آن بهره مند شوید و از نگرانی های مالی شما کاسته شود و بتوانید بر روی روند درمانی متمرکز شوید. البته نباید از دیگر معیارهای انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان غافل شد.

برای تشخیص و درمان خود بهتر است در اسرع وقت به یک متخصص زنان و زایمان که در مورد او اطلاعات کافی بدست آورده اید، مراجعه کنید تا با تشخیص زود هنگام روند بهبودی راحت تری را پشت سر بگذارید.

زایمان و مراجعه به متخصص زنان

یکی از فعالیت های عمده متخصصین زنان، زایمان طبیعی و زایمان سزارین می باشد. مادر، در طول دوران بارداری خود با مراجعه به متخصص زنان می تواند از سلامت جنین خود مطلع شود و از آزمایشات و مواردی در بارداری اش لازم است که انجام شود مطلع شود و آن ها را انجام دهد تا بارداری بی خطری داشته باشد و سلامت خود و جنین حفظ شود. متخصص زنان با تجویز سونوگرافی، والدین را از میزان سلامت و نحوه رشد جنین مطلع می سازد.

زایمان طبیعی

برای اطمینان از اینکه مادر شرایط لازم برای زایمان طبیعی را دارد یا خیر، لازم است که معاینات لازم از سوی پزشک متخصص انجام شود و وضعیت قرارگیری جنین و شرایط جسمی مادر نیز یررسی شود. چنانچه مادر و جنین در شرایط مطلوبی به سر ببرند، بهترین روش برای زایمان به شیوه طبیعی می باشد. دغدغه بیشتر مادران برای امتناع از زایمان طبیعی، درد زیادی که باید حین زایمان تحمل کنند. باید خاطر نشان کرد که امروزه روش های موثر و متعددی برای کاهش درد زایمان طبیعی به کار می روند که طی آن از انواع بی حسی های نخاعی استفاده می شود. پس جای هیچ گونه نگرانی برای درد زایمان طبیعی وجود نخواهد داشت.

زایمان سزارین

اگر بنا به شرایطی مانند کوچک بودن لگن، وضعیت بد قرارگیری جنین در رحم مادر یا عدم برخورداری مادر از شرایط روحی مناسب برای زایمان طبیعی، ممکن است زایمان سزارین توصیه شود. در حقیقت پزشک باید تمامی جوانب را بررسی کند و مطمئن شود که زایمان طبیعی برای مادر و جنین خطرناک است، تا بتواند جراحی سزارین را پیشنهاد کند.

بیشتر بخوانید
لاپاروسکوپی و هر آنچه باید بدانید!

نکات مهم مربوط به انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان

 • قبل از مراجعه به پزشک می توانید پرسش های خود را آماده کنید تا ابهامات ایجاد شده در ذهن شما رفع گردد.
 • در مورد هزینه ویزیت متخصص زنان و زایمان می توانید در مورد نوع شرکت بیمه طرف قرارداد پزشک خود سوال کنید تا در صورت پرداخت آن توسط شرکت بیمه از آن بهره مند شوید و از نگرانی های مالی شما کاسته شود و بتوانید بر روی روند درمانی متمرکز شوید. البته نباید از دیگر معیارهای انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان غافل شد.
 • برای تشخیص و درمان خود بهتر است در اسرع وقت به یک متخصص زنان و زایمان که در مورد او اطلاعات کافی بدست آورده اید، مراجعه کنید تا با تشخیص زود هنگام روند بهبودی راحت تری را پشت سر بگذارید.

بیماری های زنان و مراجعه به متخصص زنان

بیماری های دستگاه تناسلی بانوان انواع مختلفی دارد که عبارتند از : کیست آندومتریوز، بیماری های التهاب لگن، تبخال تناسلی، سرطان تخمدان، سرطان رحم، کیست بارتولن، عفونت های ادراری، کیست تخمدان، فیبروم رحمی، تخمدان پلی کیستیک و …

از علائم بیماری های دستگاه تناسلی بانوان می توان به مشاهده ترشحات غیر طبیعی، عفونت های واژن، بی اختیاری ادرار و … اشاره کرد. در صورت داشتن هر گونه علائم بهتر است که سریعا به متخصص زنان مراجعه کنید. زیرا هر چقدر که درمان به تعویق بیفتد، شدت بیماری بیشتر شده و همین امر موجب می شود که درمان سخت تر انجام شود.

سرطان تخمدان

یکی از بیماری های زنان که در مراحل ابتدایی بدون علامت می باشد، بیماری سرطان تخمدان است. از علائم بیماری سرطان تخمدان می توان به احساس خستگی مفرط، اختلال در بلع غذا، درد در ناحیه شکم و زیر شکم، تکرر ادرار و … اشاره کرد.

کیست تخمدان

از شایع ترین بیماری های زنان، بیماری کیست تخمدان می باشد. جالب است که بدانید این بیماری انواع مختلفی دارد. تمامی زنان دارای دو تخمدان می باشند که هر کدام اندازه و شکل یکسانی دارند. در صورت مشاهده هر گونه علائمی مانند درد های شدید حسن قاعدگی، درد در زیر شکم، قاعدگی های نامنظم، خونریزی های غیر طبیعی و … بهتر است بدون هیچ گونه درنگ و در اسرع وقت به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید.

کیست بارتولن

غده بارتولن، دو اندام کوچک زیر پوستی در ناحیه تناسلی بانوان می باشد. این غدد در دو طرف پوستی که واژن و پیشابراه را فراگرفته، قرار دارند. چنانچه مجرای بارتولن مسدود شود، مایع تولید شده درون غده می ماند. در این حالت غدد مسدود شده کیست بارتولن نامیده می شود. این کیست ها می تواند در اندازه های مختلف از سایز یک نخود فرنگی تا یک سنگ بزرگ، باشند. این کیست ها معمولا به آرامی رشد می کنند و اگر غدد بارتولن یا مجاری آن ها عفونی شوند، این اتفاق آبسه غدد بارتولن نامیده می شود. مواردی مانند ترشحات غلیظ، عفونت یا تورم می تواند منجر به مسدود شدن مجاری بارتولن و ایجاد کیست شوند. کیست بارتولن می تواند پس از رابطه جنسی بزرگ شود، زیرا این غدد در حین نزدیکی مایع بیشتری تولید می کنند. کیست عفونی، گاهی اوقات توسط عفونت های منتقله از راه رابطه جنسی منتقل می شود. می توان با استفاده از کاندوم در هنگام نزدیکی این احتمال را کاهش داد.

چسبندگی رحم

در داخل شکم، سطح غشا داخلی از لایه نرمی پوشانده شده که سروز نام دارد. سروز روی رحم، لوله های رحمی، کف لگن و روده ها را پوشانده است و سبب می شود که احشا روی هم بلغزند و به هم نچسبند. هر عاملی که باعث شود لایه سروزی آسیب ببیند باعث می شود احشا در مناطقی که آسیب دیده اند به یکدیگر بچسبند و اتصال غیر طبیعی ایجاد شود. چسبندگی رحم، با توجه به اینکه در کدام ناحیه اتفاق افتاده باشد، علائم مختلفی از خود نشان می دهد که شایعترین علامت این بیماری درد می باشد.

عفونت واژن

وجود برخی باکتری ها در بدن انسان می تواند زمینه ابتلا به عفونت واژن را فراهم نماید، بنابراین عدم رعایت بهداشت باعث ابتلا به عفونت های زنان شود. طبق تحقیقات انجام شده، تمامی افراد حداقل یکبار این بیماری را در زندگی خود تجربه کرده اند. در این مواقع می بایست به جای هر گونه خوددرمانی یا استرس در اسرع وقت به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه شود تا با استفاده از روش های درمانی مناسب به درمان این بیماری پرداخته شود. وجود چند باکتری می تواند زمینه ابتلا به بیماری عفونت زنان را فراهم کند که این نوع عفونت ها عبارتند از : کاندیدیاز، واژینوباکتریال و تریکومونیاز

کیست تخمدان

از شایع ترین بیماری های زنان، بیماری کیست تخمدان می باشد. جالب است که بدانید این بیماری انواع مختلفی دارد. تمامی زنان دارای دو تخمدان می باشند که هر کدام اندازه و شکل یکسانی دارند. در صورت مشاهده هر گونه علائمی مانند درد های شدید حسن قاعدگی، درد در زیر شکم، قاعدگی های نامنظم، خونریزی های غیر طبیعی و … بهتر است بدون هیچ گونه درنگ و در اسرع وقت به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید.

مراجعه به پزشک زنان بعد از یائسگی

با ورود به دهه پنجم زندگی، کم کم یائسگی آغاز می شود. سیکل قاعدگی عاملی برای محافظت خانم ها در برابر عفونت و بیماری ها محسوب می شود. پس از سن یائسگی این عامل محافظ کم کم از بین می رود. طبیعتا درصد ابتلا به انواع بیماری های زنان نیز افزایش پیدا می کند. بنابراین جهت پیشگیری از بروز مشکلات جدی در دوران یائسگی، لازم است تحت نظر یک متخصص زنان و زایمان خوب قرار بگیرید تا بتوانید با داروهای تقویتی یا روش های درمانی دیگر، سلامت شما را تضمین نماید. همچنین احتمال ابتلا به انواع سرطان های رحم و پستان در سنین بالا وجود دارد. بهترین زمان مراجعه به پزشک زنان از شروع تخمک گذاری تا بعد از دوران یائسگی می باشد و خانم ها باید همواره در این دوران تحت نظر پزشک باشند و به سلامت خود اهمیت دهند.

جراحی زیبایی واژن و مراجعه به جراح و متخصص زنان

جراحی های زیبایی واژن از جمله لابیاپلاستی، سفید کردن واژن با لیزر، رفع تیرگی واژن، پرینورافی، واژینوپلاستی، تنگ کردن واژن و .. این روزها از جمله مهم ترین جراحی های زیبایی است که بسیاری از زنان می توانند برای بهبود وضعیت ظاهری و نیز عملکردی واژن تحت این جراحی ها قرار گیرند.

یکی از مهم ترین دغدغه هایی که زنان دارند این است که جراحی زیبایی واژن برای آن ها از سوی بهترین جراح زیبایی واژن انجام شود. به همین جهت یکی از سوالاتی که همواره از سوی زنان پرسیده می شود این است که بهترین دکترجراح زیبایی زنان کیست؟.

برای پاسخ گویی به این سوال در صدد هستیم که به ارائه معیارهایی در این زمینه بپردازیم که افراد بتوانند با لحاظ کردن انها در هنگام انتخاب بهترین جراح زیبایی واژن بهترین گزینش را داشته باشند.

ویژگی های بهترین جراح زیبایی واژن

دانش تخصصی و کامل در زمینه جراحی زیبایی واژن

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید بهترین جراح زیبایی زنان داشته باشند این است که در زمینه فعالیت هایی که انجام می دهند و خدماتی که ارائه می کنند باید بالاترین دانش و نیز به روزترین اطلاعات را داشته باشند. زیرا که جراحی های زیبایی هر روزه با تکنیک های بهتر و مدرن تر تکمیل می شود و بهترین نتیجه دهی را برای زنان در پی دارد. از این رو برای اینکه نتیجه جراحی بهترین کیفیت و رضایت بیشتری را کسب کند نیاز به اطلاعات دقیق و جزئی دارد.

تجربه عملی در حوزه جراحی های زیبایی زنان

در حقیقت پزشکان و جراح زیبایی واژن هرچقدر که از جنبه تئوری قوی باشند ولی نتوانند که این تئوری ها را به مرحله عملیاتی برسانند، امیدی به موفقیت نتیجه درمان نمی توان داشت.بنابراین یکی از مسائلی که باید توجه کنید این است که پزشک جراح چقدر سابقه کاری و تجربه حرفه ای دارد. به میزانی که جراح زیبایی واژن جراحی های زیادی را تجربه کرده باشند قطعا به مهارت و توانمندی آنان افزوده خواهد شد زیرا که در زمینه عملی آزمون و خطا داشته اند.

استفاده از تجهیزات مدرن و فعالیت در مراکز درمانی مجهز

از مهم ترین ویژگی هایی که باید پیش از انجام جراحی زیبایی واژن به آن ها دقت کنید این است که بهترین جراح زیبایی زنان باید در مطب خود و نیز در مرکزی که برای انجام جراحی اقدام خواهد کرد از مدرن ترین مجهز ترین ابزار آلات در جراحی استفاده کند. بدون تردید تمامی ابزارآلاتی که نوین هستند امکانات بیشتری دارند و پزشکان امکان اقدامات دقیق تری برای رفع مشکلات ناحیه واژینال خواهند داشت.

نکاتی ضروری در زمینه جراحی زیبایی واژن

از مهم ترین نکاتی که باید در نظر بگیرید این است که پیش از انجام جراحی واژن باید مشاوره هایی با بهترین جراح زیبایی واژن داشته باشید.

بر همین اساس اهمیت جلسات مشاوره پیش از جراحی زیبایی واژن را نادیده نگیرید.

در این جلسات می توانید بسیاری از سوالاتی که برایتان وجود دارد را بپرسید و از مسیری که باید طی کنید اطلاعات کاملی را کسب کنید.

چکیده مطلب

در آخر، به عنوان سخن پایانی این نکته را یادآور می شویم که برای انجام جراحی زیبایی واژن حتما از بهترین و معتبر ترین جراح زیبایی کمک بگیرید. این اتفاق این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که با تکیه بر تجربه  و مهارت پزشک بالاترین موفقیت را در نتیجه جراحی شاهد باشید.

جراحی زیبایی واژن از حساسیت های زیادی برخوردار است و کمترین اشتباهی می تواند منجر به بروز مشکلاتی غیر قابل جبران باشد. از این رو این شمائید که باید کاملا مسئولانه و محتاطانه نسبت به سلامتی و زیبایی خود رفتار کنید و جراحی را به دست هر پزشکی نسپارید.

سوالات متداول در زمینه زنان، زایمان و نازایی

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

4 دیدگاه ها
 1. آیا می توان در دوران بارداری از ویتامین C استفاده کرد و مصرف این ویتامین برای زنان باردار مخاطره ساز نیست ؟

  پاسخ
  • به بانوان باردار توصیه می شود که در زمان حاملگی از دوزهای بالای این ویتامین استفاده نکنند زیرا خطر افزایش زایمان زود رس را فراهم می کند ، به بانوان باردار توصیه می شود که از انواع میوه ها و سبزیجات در این دوران استفاده کنند.

   پاسخ
 2. چه مدت پس از برداشتن IUD می توان باردار شد؟

  پاسخ
  • در مواردی که IUD به مدت طولانی در رحم باقی بماند ممکن است بارداری به تعویق بیفتد، در بقیه موارد بلافاصله پس از برداشته شدن IUD حاملگی باید اتفاق بیفتد بنابراین در صورتیکه بارداری صورت نگرفت باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 9 =

Call Now Buttonتماس با پزشک