دکتر شهزاد شریف زاده / جراحی های زیبایی زنان / لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا در اصفهان
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا در اصفهان

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

به مرور زمان و با بالا رفتن سن، تغییراتی در بدن ایجاد می شود که می تواند به دلیل تغییرات هورمونی و یا اثر عوامل محیطی باشد. این تغییرات در فیزیک و ظاهر نیز به خوبی احساس خواهد شد، حتی در نواحی که شما هر روز به آن نگاه نمی کنید.

از دیگر اثرات بالا رفتن سن می توان به کاهش خاصیت الاستیسیته پوست اشاره کرد، چرا که به مرور از میزان کلاژن سازی نیز کاسته و چین های پوستی ظاهر خواهد شد.

این تغییر می تواند در نواحی تناسلی از جمله واژن و لابیاها رخ بدهد. از جمله این تغییرات می توان به بزرگ شدن لابیاها و یا ایجاد چین و پوست اضافی بر روی لابیاها اشاره کرد، که خود می تواند زمینه ساز مشکلات متعددی برای خانم ها شود.

 اما خوش بختانه راهی برای رهایی از این قبیل مشکلات وجود دارد و آن هم جراحی لابیاپلاستی است. این روش جراحی نه تنها به حفظ سلامتی و شادابی ناحیه تناسلی کمک می کند، بلکه اعتماد به نفس فرد را نیز بالا می برد.

لابیاپلاستی-با-لیزرمونالیزا

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یکی از شایع ترین روش های جوانسازی واژن است. جوانسازی واژن به روش جراحی و یا غیر جراحی، به بهبود زیبایی ظاهری و رفع مشکلات مربوط به سلامتی کمک می کند. لابیاپلاستی روش جراحی است که با کوچک کردن طول لابیا مینور (لب داخی واژن) و لابیا ماژور (لب خارجی واژن) همراه می باشد.

اندازه و فرم لابیاها در هر فردی متفاوت است و در نتیجه، این جراحی نتایج متفاوتی را نیز به همراه خواهد داشت. اما در تمامی موارد، زایمان و بالا رفتن سن می تواند بر میزان تیرگی این ناحیه و یا سایر تغییرات تاثیر بگذارد.

با این که پوست واژن خاصیت الاستیسیته و کشسانی بالایی دارد، اما زایمان های متعدد می تواند باعث کشیدگی عضلات این ناحیه شود و به مرور فرم و اندازه طبیعی لابیاها نیز تغییر کند.

بیشتر بخوانید
رفع تیرگی واژن با لیزر در اصفهان

کاهش ساختار پروتئینی در پوست به نام کلاژن و الاستین بر روی لابیاها تاثیر می گذارد و پوست ظاهر شل و افتاده ای پیدا خواهد کرد. این تغییر می تواند منجر به بروز ناراحتی و کشیدگی پوست حین انجام برخی فعالیت های فیزیکی شود و در نهایت، فرد اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.

لابیاپلاستی، طول لابیا را به روش جراحی کم می کند، به تسیکن علائمی از قبیل درد و ناراحتی کمک می کند و اعتماد به نفس را بالا می برد.

چه افرادی می توانند از مزایای لابیاپلاستی بهره مند شوند؟

لابیا، ناحیه حساسی است و بیشتر در معرض آسیب و درد قرار دارد. بسیاری از خانم ها با بالا رفتن سن، از افتادگی ظاهر لابیاهای خود و یا احساس ناراحتی هنگام پوشیدن لباس های تنگ و یا انجام برخی فعالیت های فیزیکی و یا درد هنگام رابطه جنسی شکایت می کنند.

برخی از دلایلی که خانم ها خواهان انجام لابیاپلاستی هستند، عبارت است از:

 • افتادگی و ظاهر شدن چین هایی بر روی بافت لابیا
 • بزرگ و نامتقارن شدن لابیاها
 • احساس درد حین رابطه جنسی
 • ناراحتی زمان پوشیدن لباس های تنگ و چسبان مانند لباس ورزش
 • نارضایتی از ظاهر لابیاها

در کنار موارد گفته شده، خانم هایی که خواهان جراحی لابیاپلاستی هستند، باید از لحاظ بدنی در شرایط سالمی به سر ببرند و حتما پیش از جراحی در جلسات مشاوره شرکت کنند.

روند لابیاپلاستی

چه گزینه هایی برای لابیاپلاستی وجود دارد؟

لابیاپلاستی می تواند به دو روش جراحی و غیر جراحی انجام شود.

لابیاپلاستی به روش غیر جراحی: که با هدف جوانسازی بافت پوست و تحریک کلاژن سازی در لابیا مینور و ماژور انجام می شود، بی آن که بافتی برداشته شود. لیزر مونالیزا از جمله روش های غیر جراحی است. این لیزر تاثیری بر تنگ شدن قسمت خارجی نمی گذارد اما نتایج بسیار درخشانی را به همراه دارد.

لابیاپلاستی به روش جراحی: در روش جراحی، امکان تغییر فرم و شکل دلخواه و زیبایی ظاهری بیشتر وجود دارد و فرد بعد از جراحی، اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهد کرد. در این روش، بخیه ها به گونه ای زده می شوند که زیبایی ظاهری حفظ شود.

بیشتر بخوانید
مزایای لابیاپلاستی با لیزر

در لابیاپلاستی از دو تکنیک استفاده می شود:

 • روش Trim، که یکی از متداول ترین روش های لابیاپلاستی است. در این روش، برشی زده می شود تا لبه خارجی قسمت داخلی لابیا برداشته شود. با برداشت پوست اضافی، سطح داخلی و خارجی لابیا هموار خواهد شد. در پابان، برش ایجاد شده بخیه زده می شود.
 • روش Wedge، که روش جدیدی در لابیاپلاستی محسوب می شود. در این روش، برش V شکلی در کناره های لابیا زده و هر گونه بافت اضافی برداشته خواهد شد.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی دوره نقاهت چندان طولانی را به همراه ندارد، با این حال توصیه می شود نکات گفته شده از سوی پزشک رعایت شود.

بهتر است بیمار چند روزی را در منزل استراحت کند تا از شدت تورم کاسته شود. جهت کاهش تورم می توان از کمپرس یخ نیز استفاده کرد.

مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک به تسکین درد و ناراحتی کمک می کنند.

توصیه می شود حداقل به مدت چهار هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری شود، تا آسیب و فشاری به بخیه ها وارد نشود و فرم جدید لابیاها حفظ شود.

انجام فعالیت های شدید بدنی مانند ورزش، به مدت چند هفته ممنوع می باشد.

نتایج لابیاپلاستی

آن چه که اهمیت دارد این است که بیمار بعد از جراحی لابیاپلاستی، نکات گفته شده از سوی پزشک را رعایت و از مقایسه خود با دیگران خودداری کند. همان طور که قبلا نیز اشاره شد، ساختار آناتومی هر فرد با دیگری تفاوت دارد و نمی توان انتظار نتایج یکسانی  را از این روش داشت.

لابیاپلاستی از جمله روش هایی است که نتایج درخشانی را به همراه دارد و بسیاری از بیماران از بهبود زیبایی ظاهری و تسکین علائم رضایت کامل دارند.

لابیاپلاستی نتایج ماندگاری دارد، اما آن چه که باید به آن اشاره کنیم این است که بافت لابیا نمی تواند مصون از اثرات بالا رفتن سن باشد، اما تغییرات بعد از لابیاپلاستی به مراتب کمتر از زمانی است که لابیاپلاستی انجام نشده است.

شما کاربران گرامی  برای دریافت مشاوره و درمان مشکلات خود با  دکتر شهزاد شریف زاده  جراح و متخصص زنان، زایمان، نازایی و جراح  زیبایی زنان در اصفهان  که با ارائه خدمات و تکنیک های بروز در مسائل خدمات مربوط به مسائل و مشکلات جنسی و رفع نواقص و ایرادات ناحیه تناسلی بانوان می پردازد،می توانید با شماره های ۰۹۳۹۲۴۴۷۵۵۱-۰۳۱۳۶۲۰۶۰۹۳ جهت نوبت دهی تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس اینستاگرام ایشان مراجعه نمایید. 

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

در دنیای امروز با پیشرفت روز افزون علم، فناوری ها و تکنولوژی های نوین و پیشرفته ای ارائه شده است، در دنیای جراحی هایی زیبایی این امر مستثنا نیست و تکنولوژی هایی که در این  زمینه در حال بروز رسانی و پیشرفته شدن می باشند  تا در سهولت انجام انواع عمل ها به بیمار کمک نماید و همچنین عوارض کم تری به همراه داشته باشد. انجام جراحی لابیاپلاستی،از ذوش های متفاوتی می توان بهره گرفت، که بستگی به تخصص و امکانات پزشک متخصص مورد نظر دارد.

بیشتر بخوانید
همه چیز درباره واژینوپلاستی

دستگاه لیزرمونالیزا یکی از دستگاه‌های معروف لیزری می باشد که با هدف جراحی های ناحیه تناسلی بانوان طراحی گشته است. از مزایای استفاده از این روش، تسریع در روند انعقاد خون و روند بهبود پس از جراحی لابیاپلاستی می باشد. با بهره بردن از دستگاه لیزر مونالیزا، هیچگونه خونریزی در حین جراحی پیش نیاید. خون، باعث شده است که در حین لابیاپلاستی با لیزرمونالیزا شاهد هیچ خونریزی‌ای نباشیم و همچنین بیمار هیچگونه دردی را احساس نکند. دوره نقاهت کوتاه پس از جراحی لابیاپلاستی با دستگاه مونالیزا، مورد استقبال بانوان زیادی قرار گرفته است،

مزایای لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

 • غیرتهاجمی و ایمن بودن جراحی
 • عدم نیاز به بی حسی موضعی با بیهوشی
 • عدم احساس درد و عوارض جانبی پس از جراحی
 • دوره نقاهت کم
 • بهبودو ارتقا روابط جنسی
 • هزینه جراحی کم نسبت به سایر جراحی های زیبایی
 • عدم نیاز  به استراحت بعد از لیزر
 • جوانسازی واژن
 • تنظیم pH واژن
 • کاهش عفونتهای واژینال در آینده

اگر شما نیز قصد لابیاپلاستی با استفاده از لیزر مونالیزا را دارید، دکتر شهزادشریف زاده از بهترین و پیشرفته ترین روش لابیاپلاستی با بهره گیری از  دستگاه لیزر مونالیزا را در کلینیک خود ارائه می دهد و شما می توانید نتایج بسیار عالی را در این جراحی دریافت کنید.

با تشکر از گروه سایت دکتر شهزاد شریف زاده متخصص زنان و جراح زیبایی زنان در اصفهان

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

Call Now Buttonتماس با پزشک