دکتر شهزاد شریف زاده / جراحی های زیبایی زنان / لابیاپلاستی ترمیمی در اصفهان
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

لابیاپلاستی ترمیمی در اصفهان

لابیاپلاستی ترمیمی نوعی جراحی زیبایی است که به جهت ترمیم و اصلاح شکل اندازه های لب های خارجی دستگاه تناسلی زنانه صورت می گیرد. نتیجه جراحی اول ممکن است که آرامش خاطر را بیماران سلب کند و سبب نارضایتی در بیمار شود؛ این نارضایتی ها خود را در قالب مشکلات زیادی نشان می دهد از همین رو افراد تصمیم به انجام جراحی ترمیمی می گیرند. در ادامه مقاله در مورد بهترین زمان انجام جراحی، کاندیدای انجام عمل و بسیاری از موارد مرتبط با آن اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می دهیم.

علت انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی

علت انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی

از جمله مهم ترین دلایلی که افراد تصمیم به انجام این جراحی می گیرند عباتند از:

  • نداشتن تقارن در لابیا های خارجی
  • برجای ماندن اسکار و زخم
  • تفاوت بسیار در ظاهر با توجه به فرم قبلی
  • انجام ترمیم پس از مصدومیت فیزیکی
  • افزایش ترشح حین فعالیت های فیزیکی
  • بعداز زایمان
  • داشتن درد در حین فعالیت فیزیکی

پس برای اینکه نیازی به جراحی دوم نباشد بایستی در انتخاب جراح خود دقت داشته باشید، از همین رو برای انجام جراحی لابیاپلاستی در اصفهان می توانید به دکتر شهزاد شریف زاده مراجعه نمایید.

لابیاپلاستی ترمیمی برای چه افرادی مناسب است؟

قبل از انجام هرگونه اصلاح در شکل ظاهری لابیا با استفاده از روش لابیاپلاسیتی، پزشک متخصص باید مطمئن شود که فرد درخواست کننده ای این جراحی، از شرایط لازم برخوردار باشد. در این قسمت می خواهیم توضیح دهیم که چه کسانی واجد شرایط انجام لابیاپلاستی ترمیمی هستند.

✳️ تمامی زنانی که از صحت سلامتی خود ممطن بوده و قبلا در جراحی لابیاپلاستی قرار گرفته اند، اما از نتیجه ظاهری آنن رضایت کافی را نداشته اند، می توانند از این متد برای رفع و برطرف کردن نیازهای خود بهره ببرند.

✳️ در برخی موارد ممکن است زخم برجای مانده از لابیاپلاستی سبب افزایش ترشح در واژن شود. همچنین اسکار برجای مانده از این نوع عمل مواجبات نارضایتی فرد را مهیا کند. در این هنگام افراد می توانند با مراجعه به پزشک متخصص نسبت به جراحی لابیاپلاستی ترمیمی اقدام کنند.

✳️ ورزشکارانی که پس از انجام فعالیت ورزشی با پارگی در لب های بیرونی واژن خود مواجهه می شوند نیز می توانند از لابیاپلاستی ترمیمی در راستای برطرف کردن پارگی و کشیدگی های وارد شده بر بافت های ناحیه تناسلی خود استفاده کنند.

✳️ مادرانی که قبل وضع حمل نسبت به جراحی لابیاپلاستی اندام تناسلی خود اقدام کرده اند نیز یکی از کاندیدای واجد شرایط این نوع عمل هستند.

برای دریافت مشاوره از دکتر شهزاد شریف زاده بهترین متخصص زنان در اصفهان با شماره 03136206093 تماس حاصل نمایید.

 بهترین زمان انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی 

در انجام جراحی های ترمیمی، زمان یکی از موارد مهمی است که نقش اساسی را ایفا می کند پس از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر شخصی با توجه به دلایل پزشکی و پس از انجام لابیاپلاستی، مجددا تصمیم به این نوع جراحی داشته باشد، حداقل باید 4 تا 6 ماه از جراحی ابتدایی را سپری کند البته در برخی موارد نیز ممکن است فرد اجبارا این عمل را سریع تر انجام دهد.

اما مهم ترین دلیلی که از این امر جلوگیری می کند عدم ترمیم بافت لابیا بعداز عمل اولیه می باشد و اگر قبل از زمان گفته شده انجام شود احتمال بروز مشکلات را به طبع چند برابر می کند.

در جراحی لابیاپلاستی دوم چه مشکلاتی برطرف می شود؟ 

از جمله مهم ترین مشکلاتی که در جراحی لابیاپلاستی ترمیمی می توان برطرف کرد عبارتند از:

📌 اصلاح جای اسکار 

در اغلب موارد جای زخم یا اسکار بر دلیل عدم تجربه کافی جراح معالج بر روی مناطق تحت عمل ایجاد می شود کهدر زمان انجام فعالیت های روزمره و جنسی می تواند برای فرد مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد.

📌 اصلاح عدم تقارن 

داشتن اشتباهی در حین جراحی، عدن رعایت مراقبت های بعد از عمل می تواند باعث شود تا لب های بیرونی واژن نسبت به یک دیگر بزرگتر شوند، بروز چنین مشکلی ناراحتی بسیار زیاد یا حتی افسردگی را به همراه خواهد داشت.

📌 ایجاد مشکلات در حین برقراری رابطه جنسی

این مشکلات می تواند از عدم تطابق و تقارن در اندازه لابیاها ایجاد شود که منجر به ابجاد درد در حین رابطه جنسی می شود.

📌 ترشح غیرعادی واژن

اگر برش و بخیه ها به دقت صورت نگیرند، می توانند میزان ترشح واژن را افزایش دهند بروز چنین مشکلی عفونت در بافت را به همراه خواهد داشت.

سوالات متداول

آیا لابیاپلاستی ترمیمی خطرناک است؟

لابیاپلاستی نیز مانند هرنوع جراحی عوارضی را به همراه خواهد داشت، اما میزان آن با میزان مهارت متخصص جراح رابطه ای مستقیم دارد.

لابیاپلاستی ترمیمی بازگشت پذیر است؟

در صورت عدم رعایت مراقب های پزشکی احتمال برگشت پذیری لابیاپلاستی ترمیمی وجود دارد.

لابیا پلاستی ترمیمی با بیهوشی عمومی انجام می‌شود یا موضعی؟

در اغلب موارد با تشخیض متخصص، این جراحی تحت بیهوشی موضعی انجام می شود.

در نهایت….

در انتهای این نوشتار باید اشاره کنیم که انجام جراحی لابیاپلاستی ترمیمی زمانی که بیمار از عمل اولیه خود احساس رضایت نداشته باشد انجام داده می شود که بهترین زمان انجام آن حدود 4 الی 6 ماه بعد است. پس برای اینکه از انجام جراحی مجدد پیشگیری شود بایستی در انتخاب جاح خود دقت داشته باشید و از همه مهم تر مراقبت بعد از عمل را نیز رعایت نمایید.

بهترين جراح زيبايي واژن در اصفهان

دکتر شهزاد شریف زاده

فارغ التحصیل پزشکی عمومی دانشگاه نجف آباد سال۱۳۸۲
فارغ التحصیل تخصص زنان ‌زایمان از دانشگاه جندی شاپور اهواز

برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

تماس با پزشک